33 edycja Biegu Konstytucji 3 Maja

Pobiegną by uczcić historię. W najbliższą sobotę odbędzie się 33 edycja Biegu Konstytucji 3 Maja.Trasa zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie – mówi Radiu Warszawa -Magdalena Skrocka z fundacji Maraton Warszawski.
Jak będzie wyglądała nowa trasa?
– W tym roku pobiegniemy zupełnie nową trasą. Miejsce startu i mety jest już nam dobrze znane, bo z Placu Trzech Krzywy startujemy od dwóch lat, natomiast sama trasa w tym roku poprowadzi po raz pierwszy przez samo centrum i przez samo serce Warszawy. Pobiegniemy Alejami Ujazdowskimi, miniemy Plac Zbawiciela, miniemy bardzo symbolicznie Plac Konstytucji, pobiegniemy Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi. Wrócimy na miejsce startu i na miejsce mety. Trasa jest nie tylko bardzo szybka, ale też niesamowicie widowiskowa – wyjaśnia organizatorka.
W zeszłym roku na starcie zameldowało się 5 i pół tysiąca biegaczy. Tegoroczna edycja zgromadzi jeszcze więcej chętnych.
Ile osób gromadzi impreza?
Jak podkreśla pani Ania, zeszłoroczna uczestniczka imprezy – warto aktywnie spędzić to jakże ważne dla nas święto.
– 5 kilometrów to jest dobry dystans, żeby zacząć przygodę z bieganiem, żeby poczuć tą magię, która jest we wspólnym, wspólnotowym bieganiu, w startowaniu w biegach masowych, w dużych biegach. Nawet jeżeli nam się wydaje, że nie damy rady, damy radę. Limit czasowy jest taki, że można skończyć bieg, na pewno, nawet częściowo maszerując, choć nie zachęcam do tego. Natomiast czuć tę wspólnotowość, czuć wsparcie- zaznacza uczestniczka.
Zapisy na bieg są prowadzone za pośrednictwem strony nnmaratonwarszawski.com.pl
Inne propozycje na 3 maja Cząstków zaprasza na piknik 3 maja
D.K.