Home / Wiadomości  / Legia Warszawa wygrała z Wisłą Kraków

Legia Warszawa wygrała z Wisłą Kraków

Legia Warszawa wygrała z Wisłą Kraków 3:1. Warszawska drużyna do przerwy przegrywała 1:0. W drugiej połowie Legii udało się odwrócić losy spotkania. Dwie bramki strzelił Tomas Pekhart oraz jedno trafienie dorzucił Valerian Gvilia.

Po meczu trener wojskowych Aleksandar Vuković przyznał, że jest to bardzo ważne zwycięstwo po trudnym spotkaniu. Zaznaczył, że warszawska drużyna spodziewała się tego, że łatwo nie będzie.

Po pierwszej połowie, która powiedzmy, nie była po naszej myśli i nie graliśmy piłki, jaką byśmy chcieli. Też zespołem dobrze zorganizowanym i agresywnym była Wisła, która potrafiła swoje sytuacje wykorzystać, tym samym to spotkanie jeszcze utrudnić, ale myślę, że druga połowa pokazała, że mamy w sobie charakter, który jest potrzebny, żeby nie tracić głowy i wierzyć w to, że jesteśmy w stanie odwrócić losy spotkania – podkreślał trener.

Dobrą zmianę dał Mateusz Cholewiak, który na drugą połowę wybiegł w miejsce Andre Martinsa. Pomocnik Legii zanotował asystę przy jednej z bramek.

Wszedłem w trudnym momencie, ale starałem się pomóc drużynie, żeby odwrócić losy spotkania. Fajnie, że udało się wejść od razu z asystą. Wygrywamy bardzo ciężki mecz i cieszymy się, że 3 punkty jadą do Warszawy – mówił Aleksandar Vuković.

Legia pozostaje liderem ekstraklasy z 57 punktami na koncie. Drugi jest Piast Gliwice z 49 punktami. Warszawska drużyna kolejne spotkanie rozegra w środę z Arką Gdynia w Warszawie.