Home / Wiadomości  / Protest przeciwników Zielonego Ładu

Protest przeciwników Zielonego Ładu

fot. Wojciech Dudkowski

Przez Warszawę przechodzą protesty rolników i członków Solidarności z całej Polski. Zgromadzeni sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi i regulacjom, związanym z ekologią i ograniczeniem emisji CO2 wprowadzanym przez Unię Europejską. Protest zorganizowała NSZZ „Solidarność”.

 

Podczas przemarszu, liderzy protestów przygotowali dwie petycje, które złożyli do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen w przedstawicielstwie przy ulicy Jasnej oraz do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni. Uczestnicy zbierają też podpisy pod wnioskiem o ogólnokrajowe referendum w sprawie Zielonego Ładu.

 

„Jesteśmy za klimatem, ochroną ziemi, ale niektóre rzeczy toczą się zbyt szybko i zbyt drastycznie” „Nasi politycy nie słuchają naszych postulatów, które dotyczą dobra i bezpieczeństwa całego kraju i narodu” – mówili naszemu reporterowi protestujący.

 

 

Protestujący przeszli z Placu Zamkowego Traktem Królewskim w stronę sejmu. Tam przemówieniami liderów Solidarności zakończył się przemarsz przez Warszawę. Utrudnienia w ruchu drogowym. mogą potrwać do końca dnia.

 

 

Tekst i zdjęcia Wojciech Dudkowski