Franciszek: niech Pan da nam nadzieję, że będziemy świętymi
Na wspierające nas, na różnych etapach życia, towarzyszenie świętych, jako źródło nadziei, wskazał papież Franciszek podczas środowej audiencji ogólnej. Ojciec Święty przypomniał, że w najważniejszych chwilach życia chrześcijańskiego przywoływane jest wstawiennictwo świętych.
Dzieje się tak w sakramencie chrztu świętego, małżeństwa, czy kapłaństwa.
Zaznaczył, że chrześcijanie w walce ze złem nie rozpaczają, nie wierzą, aby siły negatywne i destrukcyjne mogły zwyciężyć.
Tłumaczenie:
(Ostateczne słowo odnośnie do historii człowieka to nie nienawiść, to nie śmierć, to nie wojna. W każdej chwili życia towarzyszy nam ręka Boga, a także dyskretna obecność wszystkich wierzących, którzy „odeszli przed nami ze znakiem wiary”.)
Franciszek stwierdził, że chociaż nasze siły są słabe, to jednak potężna jest tajemnica łaski, obecnej w życiu chrześcijan, żywiących nadzieję w przemianę świata, w ostateczne wypełnienie, gdzie w końcu nie będzie łez, niegodziwości i cierpienia.
Tłumaczenie:
(Niech Pan da nam nadzieję, że będziemy świętymi. To wielki dar, jaki każdy z nas może złożyć światu. Niech Pan da nam łaskę uwierzenia w Niego tak głęboko, abyśmy stali się obrazem Chrystusa dla tego świata.)
Jak dodał papież, nasza historia potrzebuje „mistyków”: ludzi, którzy odrzucają wszelkie panowanie nad innymi, dążących do miłości i braterstwa. Bez tych mężczyzn i kobiet świat nie miałby żadnej nadziei.
Do czerpania inspiracji z życia świętych i dążenia do świętości zachęcił papież Franciszek polskich pielgrzymów.
W środowej audiencji ogólnej na Placu świętego Piotra w Watykanie uczestniczyło około dwunastu tysięcy wiernych z całego świata.
KAI