19 października przypada 38. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Od kilku lat to też Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Z racji rocznicy na szereg wydarzeń zaprasza Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.
Wydarzenia odbywać się będą w kościele parafialnym św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, który jest też Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki, oraz w Domu Amicus, znajdującym się przy kościele.
– 18 października w Domu Amicus o godzinie 19:00 odbędzie się Wieczór Świadków, czyli spotkanie ze świadkami życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Chodzi o to, żeby zrozumieć, że świętość jest dostępna dla każdego. Że święty to nie jest figura z wosku, to jest normalny człowiek, który chodził po ziemi. Będzie można spotkać ludzi, którzy naprawdę dobrze znali ks. Jerzego – zaprasza Paweł Kęska z Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Po spotkaniu będzie można zwiedzić muzeum. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Kulminacyjnym momentem obchodów rocznicy będzie środowa Eucharystia.
– Mszę będzie celebrował bp Michał Janocha, on też wygłosi homilię. Z pewnością jak co roku tysiące ludzi przyjdą pokłonić się księdzu Jerzemu. Tego dnia od godz. 11:00 do 17:00 będzie otwarta kaplica, gdzie złożone są relikwie, czyli sutanna, w której odbył swoją ostatnią podróż, koszula i inne drobne przedmioty – dodaje Paweł Kęska.
Msza święta w rocznicę zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki w środę, 19 października o godzinie 18:00 w kościele parafialnym św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.
Obchody rocznicy morderstwa bł. ks. Popiełuszki zakończy wspólny śpiew pieśni, które śpiewano podczas Mszy świętych za Ojczyznę w stanie wojennym – „Pieśni Wiary i Wolności”. To wydarzenie odbędzie się 30 października o godz. 19:00, również w kościele św. Stanisława Kostki.
Krystian Koryciński