Żegnaj Lato na Bielanach 2025 – muzyczny piknik, koncerty i Silent Disco przy metrze Słodowiec

Żegnaj Lato na Bielanach 2025 – muzyczne pożegnanie wakacji
W sobotę 6 września odbyła się plenerowa impreza „Żegnaj Lato na Bielanach”. Celem wydarzenia było wspólne spędzenie czasu w rytm muzyki, wśród licznych atrakcji i animacji dla całej rodziny.
Piknik rodzinny pełen atrakcji
W programie znalazły się dmuchańce, fotobudka 360, gigantyczne bańki mydlane czy Just Dance. Chętni mogli również wziąć udział w konkursach z nagrodami, stworzyć przybory szkolne w ramach druku 3 D czy wreszcie przystąpić do konkurencji w strefie sportu. Nie zabrakło też licznych stanowisk edukacyjnych oraz smakołyków w strefie gastronomicznej.
– Bardzo się cieszę, bo uważam, że im więcej wydarzeń kulturalnych, sportowych, społecznych tym lepiej. Zależy mi na tym, żeby mieszkańcy się integrowali, żeby mogli wyjść, spotkać się, porozmawiać, spędzić razem czas. Ważne jest także to, że dzieci mają możliwość spędzenia czasu aktywnie, bez urządzeń elektronicznych. Ten piknik to miejsce, gdzie rozwijamy więzi społeczne, gdzie łączy się każde z pokoleń, gdzie tak naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie – powiedział w rozmowie z reporterem Radia Warszawa, Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan.
Jak dodał samorządowiec, Bielany są miejscem, w którym oferta wydarzeń dla małych i dużych jest bardzo bogata.
– Za chwilę kolejna fantastyczna impreza, Dzień Ptaków, gdzie będzie wszystko co związane z ekologią, ochroną środowiska. Co ważne, ta wiedza zostanie przekazana w bardzo fajny, przystępny sposób. Informacje o wydarzeniach i propozycjach kulturalnych znajdują się na naszej stronie internetowej oraz na moim profilu społecznościowym jako Grzegorza Pietruszka, burmistrza dzielnicy Bielany. To co najważniejsze znajduje się też w gazecie „Nasze Bielany”. Jej nakład to prawie 50 tysięcy egzemplarzy kolportowanych w 150 punktach. Staramy się z tą informacją dotrzeć jak najszerzej i tam jest pełne kalendarium wszystkich wydarzeń z miesięcznym wyprzedzeniem, tak żeby każdy mógł sobie zaplanować, jak chce spędzać swój czas – mówił burmistrz.
O godzinie 19:00 na scenie wystąpiła Patrycja Markowska. Krótko później publiczność zachwycił zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Młodsi i starsi, którzy mieli ochotę bawić się nieco dłużej mogli wziąć udział w Silent Disco, które trwało do 23:00. „Żegnaj lato na Bielanach”, podobnie jak powitanie sezonu wakacyjnego to stały element w kalendarzu mieszkańców Bielan i całej stolicy. Radio Warszawa objęło imprezę patronatem medialnym.