Home / Wiadomości  / Zakończyły się ME w siatkówce. Polacy z brązem

Zakończyły się ME w siatkówce. Polacy z brązem

Polscy siatkarze zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy. W meczu o trzecie miejsce, biało-czerwoni wygrali w Katowicach z Serbami 3:0 (25:22, 25:16, 25:22).

Włoscy siatkarze zostali mistrzami Europy. W finale w Katowicach pokonali Słoweńców 3:2 (22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11). Dla Włochów – prowadzonych od niedawna przez byłego trenera Polaków Ferdinando de Giorgiego – to siódmy tytuł w historii, ale pierwszy od szesnastu lat.

Rozgrywający złotych medalistów siatkarskich mistrzostw Europy – Włoch Simone Giannelli został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju i otrzymał nagrodę MVP.