
Prezydenta wybierzemy w drugiej turze. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Homo Homini dla Prawa i Sprawiedliwości. Na Bronisława Komorowskiego chce głosować 49 procent respondentów, na Andrzeja Dudę 26 procent.
W stosunku do ostatniego sondażu obecny prezydent stracił 6 punktów procentowych, zaś kandydat PiS zyskał jeden punkt. Takie wyniki powinny mobilizować Dudę ocenił w Salonie Dziennikarskim Floriańska trzy publicysta wSieci Łukasz Warzecha.
16-02-warzecha1
– Trwające protesty górników i rolników mogą mieć znaczący wpływ na wynik wyborów – podkreślił publicysta wPolityce.pl Piotr Zaremba.
16-02-zaremba1
Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Ewentualna druga tura zostanie rozstrzygnięta dwa tygodnie później, 24 maja.
fot. arch. RW