
Solaris Urbino 18 z 2007 roku – był ostatnim autobusem bez klimatyzacji. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził zmiany w Miejskich Zakładach Autobusowych.
– To naturalny ale potrzebny proces. Ciągle dostosowujemy się dla wygody użytkowników i dbamy o to, aby pojazdy były możliwie nowoczesne. Obecnie jednym z wymogów jest klimatyzacja. W ostatnim czasie wymieniliśmy autobusy wyprodukowane w 2007 roku. Były budowane w odrobinę innej rzeczywistości więc sukcesywnie opuszczają ulice – mówi Łukasz Majchrzyk z ZTM Warszawa.
Codziennie w godzinach szczytu na ulicach stolicy możemy korzystać z taboru autobusów liczącego 1500 pojazdów. W minionym roku udział Miejskich Zakładów Autobusowych wśród wszystkich operatorów wynosił ponad 76 procent. Warszawa posiada też 417 składów tramwajowych, 54 pociągi metra oraz 20 jednostek Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM).
Artur Chmielewski