Wzmocnij dobre fale. Wesprzyj Radio Warszawa 1% podatku w rozliczeniu za rok 2020

Home / Wiadomości  / Wirtualne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży

Wirtualne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży

fot. archwwa.pl

Rekolekcje wielkopostne online dla dzieci i młodzieży proponuje Archidiecezja Warszawska. Przygotowało je pięć zespołów oddzielnie dla uczniów szkół podstawowych, liceów, techników oraz studentów. Wszystkie odcinki rekolekcji będą dostępne na portalu Archidiecezji.

 

Rekolekcje dla klas 1-4 przygotowały siostry salezjanki z Parafii św. Zygmunta i z Łomianek.

 

Temat naszych rekolekcji brzmi „W Wielkim Poście z Bogiem rosnę”. Będziemy opowiadać o wierze, nadziei i miłości. Występują siostry, ksiądz w roli księdza Bosko, który opowiada bardzo plastyczne i ciekawe sny, które miewał nasz założyciel św. Jan Bosko. Na koniec każdego filmiku występuje rodzina, która razem modli się, jest też nakręcony ciekawy rap dla dzieci – mówiła s. Agata Trzaska.

 

Rekolekcje dla klas 5 i 6 opracował katecheta z Parafii bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie ks. Marcin Żurek. Poruszy on trzy tematy: “Nie jesteś sam”, “Jak zwyciężać” oraz “Małe jest piękne”.

 

Rekolekcje dla klas 7 i 8 przygotowali duszpasterze młodzieży z Parafii św. Szczepana w Raszynie ks. Jakub Pytlakowski i ks. Grzegorz Pakowski. Tytuł brzmi „Wybrańcy”.

 

Nasze rekolekcje będą opowiadały o Gedeonie w oparciu o historie kilku rodzin młodzieży tak, aby pokazać, że mimo, iż historia Gedeona wydarzyła się w Starym Testamencie, ma realną realizację w rzeczywistości teraźniejszej. W sumie było zaangażowanych ponad 40 osób z Duszpasterstwa Młodych Św. Szczepana” i „Trzeba siać”, czyli wspólnot z Parafii Św. Szczepana w Raszynie – dodał ks. Jakub Pytlakowski.

 

Rekolekcje dla liceum i technikum opracował asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej ks. Kamil Falkowski. Zaprosi on młodzież “na spacer po Warszawie”. Jego etapy to: “Bądź gotów do tańca i do różańca”, “Bądź gotów na dobre i na złe”, “Bądź gotów, trwa aktualizacja”.

 

Rekolekcje dla studentów przygotował duszpasterz akademicki ks. Artur Pająk.

 

Wszystkie rekolekcje składają się z trzech odcinków i zostaną zamieszczone na stronie i YouTube Archidiecezji Warszawskiej w tym tygodniu.

 

 

Agata Pniewska

Wzmocnij dobre fale. Wesprzyj Radio Warszawa 1% podatku w rozliczeniu za rok 2020