Wakacyjni poszukiwacze skarbów w Instytucie Polonika
Odkrywanie sekretów starych fotografii, poznawanie tajników budowania w Minecrafcie, projektowanie strojów i dawnych fryzur. Takie atrakcje czekają na dzieci w każdą środę wakacji w Instytucie Polonika.
Od 3 lipca Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą „Polonika” organizuje cykl spotkań, w których uczestnicy wspólnie z edukatorami poznają niezwykłe opowieści o dokonaniach Polaków, wykonają samodzielnie dzieła sztuki i odnajdą skarby historii.
Pierwsze spotkanie już jutro na warszawskich Powązkach, gdzie dzieci będą mogły poznać historię cmentarza i odkryją „tajne sztuczki konserwatorskie” – mówi Radiu Warszawa Katarzyna Brzostowska z Instytutu Polonika.
– Zapisy na nasze warsztaty są na stronie Instytutu Polonika, kafelek wakacyjni poszukiwaczy skarbów i tam jest formularz, przez który możemy się zapisywać. Ilość miejsc jest ograniczona, więc zapraszamy do zapisów jak najszybciej – zachęca Katarzyna Brzostowska.
Spotkania prowadzą edukatorzy i specjaliści w swoim fachu. Warsztaty będą odbywać się w każdą środę w godz od 10:00 – 13:00 – dodaje Katarzyna Brzostowska.
– Wszystkie warsztaty są bezpłatne i są finansowane przez Instytut Polonika. Będą odbywać się w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci 7-10 lat oraz 10-13. Jest to ważne, ponieważ najczęściej jest to przygotowywane pod tą konkretną grupę wiekową – informuje Katarzyna Brzostowska.
Tematy spotkań:
3 lipca – Tajemnice kamiennych symboli – sekrety cmentarzy?
10 lipca – Jak zrobić własną książkę??
17 lipca – ONLINE: Integracja w Minecrafcie ?
17 lipca – Mistrz nożyczek…?
24 lipca – ONLINE: Tajniki budowania w Minecrafcie
31 lipca – Jak robiono zdjęcia w XIX wieku??
7 sierpnia — Czy łatwo zostać mistrzem świata?
14 sierpnia – CSI Polonika
21 sierpnia – Być jak Sara Lipska, czyli projektujemy modę
28 sierpnia – Zostań kompozytorem.
Dokładny plan zajęć można znaleźć na stronie www.polonika.pl (KLIKNIJ).
Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą Polonika powstał w 2017 roku. Instytut prowadzi projekty o charakterze konserwatorskim, naukowo-badawczym, edukacyjnym i popularyzatorskim.
Bernadeta Bajor
Materiał zrealizowano dzięki zatrudnieniu reportera oraz sprzętowi zakupionemu w ramach dofinansowania Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.