To pierwszy w stolicy telefon zaufania dla mężczyzn

– Podobno chłopaki nie płaczą, ale to mit – mówi rzecznik Śródmieścia, Paweł Siedlecki. Od dzisiaj, dla mieszkańców Warszawy, a w szczególności dla mieszkańców Śródmieścia, działa telefon zaufania dla mężczyzn. W Polsce z powodu samobójstw ginie rocznie ponad 2 razy więcej osób niż w wypadkach samochodowych. Dane pokazują, że życie odbierają sobie w większości mężczyźni.
Telefon zaufania powstał po to, by mężczyźni mogli swobodnie porozmawiać o swoim życiu czy psychice – tłumaczy Paweł Siedlecki.
– Jesteśmy zdania, że proszenie o pomoc jest męskie. Uruchomiliśmy dzisiaj pierwszy w Warszawie telefon zaufania dla mężczyzn. Udało nam się nawiązać współpracę z Instytutem Przeciwdziałania Wykluczeniom i uruchomiliśmy dyżur psychologa. Jest on czynny w każdą środę. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, w której mężczyźni będą mogli swobodnie porozmawiać o swoim życiu, psychice czy „męskich sprawach” – wyjaśnia rzecznik dzielnicy.
Telefon zaufania czynny jest w każdą środę między godz. 17 a 19. Na infolinii dyżuruje wykwalifikowany psycholog – mężczyzna, zatrudniony przez Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście.
Jakub Panak