To czas głoszenia i świadczenia miłosierdzia oraz budzenia wrażliwości na potrzeby bliźnich

– Caritas jest wyrazem miłosierdzia wobec wszystkich potrzebujących – mówiła zastępca dyrektora Caritas Polska Małgorzata Jarosz-Jarszewska na spotkaniu z dziennikarzami w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.
W Kościele w Polsce trwa 79. Tydzień Miłosierdzia – to czas głoszenia i świadczenia miłosierdzia oraz budzenia wrażliwości na potrzeby bliźnich.
Jak mówiła Małgorzata Jarosz-Jarszewska, Caritas prowadzi w Polsce ponad 1000 placówek różnego typu, w których pomaga potrzebującym każdego dnia.
– Prowadzimy 60 okien życia, 100 świetlic dla dzieci, 60 warsztatów terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych, 80 schronisk i jadłodajni dla osób bezdomnych, ponad 700 punktów wydawania żywności, gdzie codziennie pomoc uzyskują wszyscy, którzy tam się zgłoszą, 32 centra pomocy dla uchodźców z Ukrainy – wyliczała przedstawicielka Caritas Polska.
W pomoc za pośrednictwem Caritas Polska angażują się rzesze wolontariuszy.
– Codziennie pomagają osobom potrzebującym – zarówno w codziennej działalności tych placówek, jak i w różnych akcjach i programach – dodała Małgorzata Jarosz-Jarszewska.
W sobotę 22 kwietnia, na koniec Tygodnia Miłosierdzia, po raz drugi obchodzony będzie Dzień Dobra. Wolontariusze, pracownicy i podopieczni Caritas Polska będą mogli wspólnie spędzić czas i świętować.
– Chcemy, aby to było wspólne świętowanie. Zapraszamy na pikniki, warsztaty, koncerty, pokazy, biegi. Aby ta wspólnota Caritas była tworzona razem. Pokazaliśmy w czasie pandemii i kiedy rok temu wybuchła wojna w Ukrainie, że miłosierdzie, dobro jest czynione przez wszystkich – zachęcała zastępca dyrektora Caritas Polska.
Lista wszystkich wydarzeń związanych z obchodzonym w sobotę Dniem Dobra, dostępna jest na stronie dziendobra.pl (KLIKNIJ).
Krystian Koryciński