Home / Wiadomości  / Srebrny medal dla Polek w kajakarstwie na IO Tokio 2020

Srebrny medal dla Polek w kajakarstwie na IO Tokio 2020

Mamy trzeci medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebro w konkurencji K2 na 500 metrów.

Dla Nai to już trzeci w karierze olimpijski krążek – bo po brąz sięgała już w Londynie i Rio de Janeiro. Dla debiutującej w igrzyskach Puławskiej to pierwszy medal.

Złoto dla Nowozelandek – Lisy Carrington (dla której to drugi triumf w ciągu nieco ponad godziny, bo wcześniej wygrała też w K1 na 200 metrów) i Caitlin Regal. Polki straciły do nich niespełna sekundę. Brąz dla Węgierek – Danuty Kozak i Dory Bodonyi.

We wtorek w finałach płynęli też inni nasi kajakarze. Blisko podium – Marta Walczykiewicz, która w K1 na 200 metrów była czwarta. W C2 na 1000 metrów siódme miejsce zajęli Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak.

Oprócz srebrnego medalu kajakarek, reprezentacja Polski w Tokio ma jeszcze złoty medal w lekkoatletycznej sztafecie mieszanej 4×400 metrów i srebrny wioślarek w czwórce podwójnej.