Trwa kwesta na rzecz Radia Warszawa. Tego dnia rozgłośnia spotyka się ze swoimi słuchaczami w 21 parafiach Diecezji Warszawsko-Praskiej.
O tym, jak ważne jest przypominanie o istnieniu rozgłośni katolickich mówi Proboszcz Parafii Świętego Marka Ewangelisty w Warszawie, ks. dr Sylwester Gaworek.
– Miło nam było, że mogliśmy jakoś przypomnieć parafianom o istnieniu rozgłośni diecezjalnej. Jest to bardzo wartościowe medium, więc mi osobiście bardzo zależy, żeby ludzie odkrywali wartość tej rozgłośni i identyfikowali się z nią.
Co ważne, w tę niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jak podkreśla Dziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW ks. prof. Maciej Bała, współcześnie media stają się podstawowym sposobem oddziaływania na człowieka.
– Nie mówimy tylko o telewizji, czasopismach czy radiu. Mówimy, przede wszystkim, o całej społeczności medialnej. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach odpowiedzialność za słowo i za prawdę staje się najbardziej istotna. To, co dzisiaj zanika – to umiłowanie prawdy i sposób jej przekazu.
W tym dniu Papież odnosi się do dziennikarstwa, które wymaga wyjścia, aby zobaczyć. Dotyczy to tych obszarów rzeczywistości, o których nikt nie chce mówić. W tym kontekście Franciszek wyraził uznanie dla pracowników mediów, którzy często z narażeniem życia informują, między innymi, o prześladowaniach, nadużyciach władzy, zapomnianych wojnach czy niesprawiedliwości.
Orędzie papieża Franciszka z okazji 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Jakub Panak