Program Radia Warszawa na Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny
Zapraszam do zapoznania się z naszym programem na Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny.
Wielkanoc
O godz. 6.00 na antenie Radia Warszawa transmisja Mszy św. Rezurekcyjnej z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie.
O godz. 8.30 ostatni już odcinek rozważań pt. Wyjdź na pustynię, które przygotowały siostry Karmelitanki Bose z zakonu na warszawskiej Woli (także o 14.15 i 19.30).
O godz. 9.10 zapraszamy na audycję Księga przygotowaną przez Pawła Kęskę i ks. Łukasza Turka.
O godz. 10.00 transmisja Mszy Św. z Watykanu pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka.
O godz. 12.00 przeniesiemy się do Watykanu, skąd będziemy transmitować modlitwę Regina Coeli. Następnie papież Franciszek udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi.
O godz. 13.30 zapraszamy do wysłuchania rozmowy Katarzyny Supeł-Zaboklickiej z bp. Romualdem Kamińskim, ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej.
Jezus był Synem Człowieczym. Idąc drogą krzyżową, poniósł więc nie tylko nasze grzechy, ale i nasze człowieczeństwo z jego słabością i dramatami. Dzięki temu my możemy nieść swoje troski i dramaty razem z Nim. Na cykl audycji – Syn Człowieczy zaprasza Paweł Kęska o godz. 16.30, 17.30 i 20.15.
Godz. 18.30 to czas na popołudniową kawę z autorami audycji Słowem dotykam świata. O tym, jak nie przespać Zmartwychwstania, interpretując wiersz Ernesta Brylla pt. Bóg odrzucił ten kamień, będą rozmawiać ks. dr Marek Chrzanowski i Weronika Ostrowska.
O godz. 20.30 rozmowa Ewy Pietrzak z Marzanną Graff, aktorką, scenarzystką, teologiem, która podzieli się swoim przeżywaniem wiary. Ile matka musi gromadzić w sobie siły, by oddać swoje dziecko Niebu, Bogu Ojcu..? Dlaczego umieranie to część życia?
O godz. 21.45 razem z Marcinem Jagiełowiczem i jego gościem – Nizarem Hallounem, dziennikarzem, fotoreporterem, przewodnikiem wybierzemy się do Ziemi Świętej w audycji Święte Miasto w czasach zarazy.
Poniedziałek Wielkanocny
Kontynuacja cyklu audycji – Syn Człowieczy – zaprasza Paweł Kęska o godz. 6.30, 8.30 i 14.15, 18.30, 19.30.
O godz. 9.30 zapraszamy do wysłuchania rozmowy Katarzyny Supeł-Zaboklickiej z bp. Romualdem Kamińskim, ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej.
O godz. 10.00 na antenie Radia Warszawa transmisja Mszy Św. z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie.
Godz. 11.30 to czas na kawę lub herbatę z autorami audycji Słowem dotykam świata. O tym, jak nie przespać Zmartwychwstania, interpretując wiersz Ernesta Brylla pt. Bóg odrzucił ten kamień, będą rozmawiać ks. dr Marek Chrzanowski i Weronika Ostrowska.
O godz. 12.00 transmisja modlitwy Regina Coeli z Watykanu z papieżem Franciszkiem.
O godz. 13.30 rozmowa Ewy Pietrzak z Marzanną Graff – Umieranie to część życia.
Blisko dwa tysiące lat temu w Jerozolimie Jezus rozpoczynał swoją ostatnią, ziemską drogę. Ci, którzy w tej drodze go spotykali, zadawali sobie pytanie – kim był. Odpowiedź na to pytanie, do dziś, zmienia wszystko. O tym, jak widzieli Jezusa ewangeliści, apostołowie, faryzeusza, jak widział go Piłat, spróbuje opowiedzieć biblistka, profesor Barbara Strzałkowska w audycji Wywiad z Człowiekiem o godz. 16.10. Zaprasza Paweł Kęska.
O godz. 17.30 razem z Marcinem Jagiełowiczem i jego gościem – Nizarem Hallounem, dziennikarzem, fotoreporterem, przewodnikiem wybierzemy się do Ziemi Świętej w audycji Święte Miasto w czasach zarazy.
O godz. 21.45 audycja Weroniki Ostrowskiej I tak Zmartwychwstaję. Świadectwo Pawła, który opowie o tym, jak zmartwychwstał i wciąż zmartwychwstaje.