Home / Wiadomości  / Polska wygrała z Albanią 4:1

Polska wygrała z Albanią 4:1

Polska wygrała w Warszawie z Albanią 4:1 (2:1) w swym czwartym meczu kwalifikacji do piłkarskich mistrzostw świata.

Drużyna selekcjonera Paulo Sousy prowadziła na Stadionie Narodowym od 12. minuty po golu Roberta Lewandowskiego. W 25. minucie wyrównał Sokol Cikalleshi, ale tuż przed przerwą (w 44. minucie) trafił debiutant Adam Buksa. Po przerwie Polacy podwyższyli wynik – w 54. minucie bramkę zdobył Grzegorz Krychowiak, a w 89. minucie Karol Linetty.

W innych spotkaniach grupy I, Węgrzy przegrali z Anglikami 0:4 (0:0), a Andora pokonała San Marino 2:0 (2:0).

Dzięki zwycięstwu, reprezentacja Polski awansowała na drugie miejsce w grupie I, a do prowadzących Anglików traci pięć punktów. Pięć punktów tracą też do liderów Węgrzy, sześć – Albańczycy.

Na mistrzostwa bezpośrednio zakwalifikują się zwycięzcy grup, drużyny z drugich miejsc wystąpią w barażach.

W niedzielę biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z San Marino.