Adwent z Radiem Warszawa

Home / Polecane  / Podsumowanie uroczystości jubileuszowych Radia Warszawa

Podsumowanie uroczystości jubileuszowych Radia Warszawa

fot. Waldemar Kompała

Podziękowania, wspomnienia, łzy wzruszenia i dobra muzyka. Taka była wczorajsza gala z okazji 30. lecia Radia Warszawa. Relację z uroczystości przedstawiamy poniżej.

 

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych rozgłośni radiowych. Oto czego życzyli naszej redakcji:

 

Z pewnością tych życzeń jest mnóstwo. Wszyscy składają takie poważne życzenia, ale ja powiem z innej strony. To, co kocham w radiu, to poczucie humoru. Dlatego życzę moim kolegom i koleżankom dziennikarzom radiowym, żeby to poczucie humoru ich nigdy nie opuszczało, nawet wobec trudnych radiowych sytuacji, w które obfituje ich codzienna praktyka – powiedziała specjalistka ds. marketingu i reklamy w Radiu Warszawa Anna Niebielska.

 

Życzę zdecydowanie, aby radio wciąż się rozwijało. Aby miało coraz więcej Słuchaczy i coraz więcej Darczyńców. Aby program był coraz bogatszy w treści oraz tę misję głoszenia Ewangelii oraz budowania narodu. Życzę tego na kolejne, co najmniej, 30 lat – mówił współprowadzący audycję „Księga” ks. Łukasz Turek.

 

300 lat Dobrego Słowa na Fali! – dodaje sekretarz programowy Maria Górczyńska.

 

W szczególnie ciepłych słowach wyraził się o radiu prof. Grzegorz Łęcicki, który przed laty pełnił funkcję dyrektora programowego. Wyjaśnił, na czym polega fenomen Radia Warszawa:

 

To, co wyróżnia Radio Warszawa to przede wszystkim lokalność. Nie wstydzimy się, że jesteśmy „ z tamtej strony” Wisły. To jedyna rozgłośnia prawobrzeżnej Warszawy. Drugą sprawą jest to, że radio zawsze pozostało wierne swojej tożsamości. To znaczy zawsze było tym radiem katolickim, które nie dało się wkomponować w ten komercyjny system ewolucji i różnych mediów katolickich, które początkowo były katolickie, a później kończyło się to różnie. Mimo trudnych czasów oraz tego, że nauczanie Ewangelii oraz idea Kościoła to zawsze jest trochę droga pod prąd, to Radio Warszawo pozostaje temu wierne. Media katolickie są nie są po to, żeby się wszystkim podobać, ale po to, żeby zachować prawdę.

 

Z okazji jubileuszu swoje słowa do dyrekcji i pracowników Radia Warszawa skierował premier Mateusz Morawiecki. List gratulacyjny został odczytany podczas gali. (Pełna treść listu – KLIKNIJ)

 

Na uroczystości szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych minister Jan Józef Kasprzyk przyznał Radiu Warszawa medal Pro Bono Poloniae, w uznaniu zasług położonych na polu krzewienia postaw patriotycznych.

– To, co czynie od 30 lat Radio Warszawa jest nie tylko wypełnieniem misji ewangelizacyjnej, ale też misji służebnej, dzięki której możemy tworzyć wspólnotę narodową i państwową. To dbałość o polską kulturę, o słowo, o naszą historię i naszą przeszłość – powiedział minister podczas wręczania medalu na ręce dyrektora redaktora naczelnego ks. Mariusza Wedziuka.

 

Słowo do wszystkich zebranych na sali gości oraz do Słuchaczy Radia Warszawa, łączących się poprzez transmisję, skierował także ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński:

– Oby wszystkie wysiłki, które wkładają, zarówno Pracownicy, jak i Darczyńcy, znalazły dobry upust na bliższą i dalszą przyszłość. Widzieliśmy to i widzimy, że radio jest nam bardzo potrzebne. Myślę, że w przyszłości – przez swoje ciepłe i mądre nastawienie – będzie jeszcze bardziej potrzebne.

 

Głos zabrał również dyrektor redaktor naczelny Radia Warszawa ks. Mariusz Wedziuk. Przybliżył historię powstania naszej rozgłośni oraz wyraził wdzięczność za codzienną pracę Pracowników i Darczyńców. Podziękował również Słuchaczom, bez których praca radiowca nie miałaby sensu. „Radio to ludzie” – często podkreślał.

 

Uroczysta gala odbyła się w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. Poprowadzili ją prezenterzy Radia Warszawa: Katarzyna Supeł-Zaboklicka i Mariusz Dorot. Galę poprzedziła Msza Święta dziękczynna w katedrze warszawsko-praskiej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

 

Retransmisja Mszy Świętej:

 

 

Retransmisja Gali Radia Warszawa:

 

 

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z uroczystości. Wszystkie fotografie wykonał Waldemar Kompała. W najbliższych dniach opublikujemy fotogalerię z 30. lecia Radia Warszawa.

 

 

 

 

Karolina Stachacz-Bartosik

Adwent z Radiem Warszawa