W poniedziałek na trasy wyjadą autobusy nr 263, 319 i 817. Połączą one Wawer i Wilanów z Ursynowem oraz Pruszków z Warszawą Zachodnią.
Linia 263 będzie kursować we wszystkie dni tygodnia przez Zawady i miasteczko Wilanów.
– Autobusy będą wyjeżdżały z pętli na Stegnach, potem Św. Bonifacego, Jana III Sobieskiego, Nałęczowską, Augustówką i Zawodziem przejadą właśnie przez Zawody. Potem nową ul. Branickiego dojadą na Ursynów do Centrum Onkologii i stąd również wrócą na Stegny. Dodatkowo będą uruchamiane kursy na krótszej trasie. Autobus będzie wtedy jeździł z Centrum Onkologii do Pętli w Powsinku – mówił rzecznik Warszawskiego Transportu Publicznego Tomasz Kunert.
Linia nr 319 połączy przystanki kolejowe Warszawa Miedzeszyn, Radość i Międzylesie ze stacją metra Imielin. Autobusy będą jeździły w dni powszednie, w godzinach szczytu co 15 minut.
– Autobusy będą wyruszały z pętli w Międzylesiu. Jezdnią zachodnią Patriotów dojadą do Przewodowej. Potem przez Wał Miedzeszyński i Południową Obwodnicę Warszawy przejadą na drugą stronę Wisły, następnie Przyczółkową, Branickiego, Płaskowickiej – do Indiry Gandhi i al. Komisji Edukacji Narodowej – do pętli Natolin Północny – zapowiedział Tomasz Kunert.
Autobus nr 817 pojedzie z Dworca Zachodniego na os. Staszica w Pruszkowie.
– Trasa prowadzi z osiedla Staszica przez Pruszków do Alei Jerozolimskich i na Dworzec Zachodni. W Pruszkowie autobus obsłuży nowe osiedla mieszkaniowe, te rejony miasta, z których mieszkańcy do stacji kolejowych mają nieco dalej. To jest linia uruchomiona we współpracy z samorządem Pruszkowa. Autobusy 817 będą jeździły w dni powszednie, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu co ok. 30 min – dodał rzecznik WTP.
W styczniu pojawi się na warszawskich ulicach jeszcze jedna nowa linia autobusowa. Nr 333 będzie kursować z pętli przy ul. Ćwiklińskiej na Kępę Tarchomińską w dni powszednie od 6:00 do 20:00.
Agata Pniewska