Ks. Główka: chrześcijanin to człowiek walczący ze złym duchem

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, katedra Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika na Pradze jest warszawskim kościołem stacyjnym.
6 marca 2022 roku, w praskiej katedrze, kończą się również czterodniowe rekolekcje wielkopostne. Wygłosił je proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie ks. Piotr Główka.
W homilii duchowny zaznaczył, że cały Wielki Post powinien być drogą powrotną do Jezusa.
– Pan nas zaprasza na drogę. Trzeba zakwestionować samego siebie na początku wielkiego postu i zapytać się: jak mam wracać do Chrystusa? I skąd mam wracać do Chrystusa? Jak mam walczyć ze złym duchem, z tymi szatanami, które się budzą we mnie. A one się budzą właśnie w sytuacjach dramatycznych, ekstremalnych. Dlatego Chrystus Pan daje nam przykład wychodząc na pustynie – mówił duchowny.
Rekolekcjonista podkreślił, że katolik jest wezwany do ciągłej walki ze złym duchem.
– Ta droga, na którą Pan nas zaprasza i te uczynki pobożności: post, modlitwa i jałmużna, to nie są tylko takie zwyczaje w Wielkim Poście. Tylko to jest oręż do prawdziwej wali. Walki duchowej. Jesteśmy przeznaczeni do walki. Chrześcijanin to jest człowiek walczący ze złym duchem – dodał ks. Główka.
W programie kościołów stacyjnych jest m.in. całodzienna spowiedź, wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Gorzkie Żale.
W poniedziałek – 7 marca, kościołem stacyjnym w Warszawie będzie Parafia Bł. Władysława z Gielniowa przy ul. Przy Bażantarni 3, na Ursynowie.
Cała homilia ks. Piotra Główki z 6 marca 2022 r:
Krzysztof Jędrasik