Home / Wiadomości  / Kolejne medale dla Polaków na igrzyskach

Kolejne medale dla Polaków na igrzyskach

Wojciech Nowicki został w Tokio mistrzem olimpijskim w rzucie młotem. Paweł Fajdek zdobył brązowy medal. Patryk Dobek zajął trzecie miejsce w biegu na 800 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Na stadionie olimpijskim w stolicy Japonii Wojciech Nowicki w najlepszej próbie uzyskał 82 m 52 cm. Paweł Fajdek posłał młot na odległość 81 m i 53 cm. Drugie miejsce zajął Norweg Eivind Henriksen 81 m 58 cm.

Patryk Dobek finiszował z czasem 1:45.39 sek. Złoto i srebro przypadło Kenijczykom. Pierwszy na mecie zameldował się Emmanuel Korir (1:45.06), a na drugim Ferguson Rotich (1:45.23).

W klasyfikacji medalowej Polacy mają już 10 medali: trzy złote, trzy srebrne i cztery brązowe.