Poczuj wakacyjny klimat oglądając kultowe filmy. W najbliższy weekend, w Muzeum Historii Polski w Warszawie startuje kino plenerowe. Ekran będzie ustawiony w parku na terenie Cytadeli. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”.
Od 6 lipca, w muzealnym parku na Cytadeli rusza kino plenerowe. Na warszawiaków i turystów czekają ciekawe filmy, dzięki którym będzie można poczuć klimat wakacji odpoczywając na leżaku. Program filmowy rozpocznie się od „Rejsu” statkiem po Wiśle i plaży w Sopocie, następnie można odwiedzić letni obóz dla młodych małżeństw pod Augustowem, następnie poczuć nieco „lata w stolicy”, by zakończyć na letnisku w przedwojennym Kazimierzu nad Wisłą.
– W pięknych okolicznościach parku naszego muzeum zostanie rozstawiony ekran. To przestrzeń sympatyczna, oczywiście jest tam starodrzew i trawka. Miejsca jest dużo, także spokojnie pomieści nawet większą grupę kinomanów. Myślę, że to idealne miejsca, żeby wybrać się na takie oglądanie filmu – mówi rzecznik Muzeum Historii Polski w Warszawie Michał Przeperski.
W sobotę, 6 lipca zostaną wyemitowane filmy: „Kobiela na plaży” w reżyserii Andrzeja Kondratiuka oraz film „Rejs” – Marka Piwowskiego.
– Zaczynamy tymi filmami, bo z jednej strony one się kojarzą z latem, one opowiadają o okolicznościach letnich. No i to jest idealny moment, żeby w lipcu coś takiego pokazać, ale z drugiej strony to wiąże się z naszą wystawą czasową, którą od połowy czerwca prezentujemy w Muzeum Historii Polski pod tytułem „Potęga Opowieści”. I nawiązanie do filmów znajduje się również na samej wystawie i wydaje nam się, że w ten sposób możemy połączyć przyjemne z pożytecznym – dodaje rzecznik.
Kino plenerowe na terenie Cytadeli zostanie otwarte w najbliższą sobotę, 6 lipca. Emisja pierwszego filmu o godzinie 21:30.
Poniżej program filmowy na całe wakacje:
– 6 lipca (sobota), godz. 21.30
Kobiela na plaży (fab/dok. 1963, 32’), reż. Andrzej Kondratiuk
Rejs (fab. 1970, 65’), reż. Marek Piwowski
– 20 lipca (sobota), godz. 21.30
Jak żyć? (fab/dok. 1977, 83’), reż. Marcel Łoziński
– 3 sierpnia (sobota), godz. 21.00
Hydrozagadka (1970, 70’), reż. Andrzej Kondratiuk
– 31 sierpnia (sobota), godz. 21.00
Dwa księżyce (fab. 1993, 133’), reż. Andrzej Barański
Wstęp jest bezpłatny.
Szczegóły na stronie Muzeum Historii Polski – TUTAJ.
Krzysztof Jędrasik