Kardynał Kazimierz Nycz poświęcił kościół Świętej Rodziny w Ursusie
Kardynał Kazimierz Nycz poświęcił kościół Świętej Rodziny w Ursusie, po dwudziestu pięciu latach od utworzenia parafii. Metropolita warszawski podczas uroczystej mszy świętej namaścił ściany świątyni w dwunastu miejscach, symbolizujących „dwunastu apostołów, dwanaście kolumn, na których zbudowany jest Kościół”.
Metropolita warszawski dziękował tym, którzy wybudowali kościół i- jednocześnie- wspólnotę. „Bo tylko takie budowanie jest poprawne. Budowany równolegle żywy Kościół z ludzi złożony. Tak, że rosła wasza wspaniała parafia Świętej Rodziny, która okazuje się w wyborze patrona jakim jest Rodzina z Nazaretu, jest niezwykle trafionym wyborem, ponieważ rodzina zawsze była czymś najważniejszym” – podkreślił metropolita warszawski. Kardynał Kazimierz Nycz mówił także, że obecnie można zaobserwować kryzys rodziny. „Rodzina osłabiona, wiele małżeństw się rozpadających, wiele młodych ludzi żyjących bez żadnego związku na tzw. próbę. Przecież nikt im tego nie nakazuje. Nikt im nie każe korzystać z takiej mody. Czasem się okazuje, że rodzice tak żyjących młodych ludzi, bardzo często to rozgrzeszają, przymykają oczy czy pozwalają iść drogą tej nowoczesnej mody współczesnego świata.”- dodał duszpasterz.
Kardynał Nycz, zaznaczył, że rodzina obecnie szczególnie domaga się przykładu oraz modlitwy. „W tym konsekrowanym Kościele Świętej Rodziny otrzymujecie bardziej niż inne parafie, to wielkie zadanie stania na straży małżeństwa i rodziny, przede wszystkim przez wychowanie młodego pokolenia i dawanie mu przykładu. Że da się żyć w jednym małżeństwie, że jest możliwa w dzisiejszym świecie, pełnym rozmaitych pokus, wierność małżeńska oraz czystość małżeńska. Jesteście jako parafia, ze swoim świeżo konsekrowanym Kościołem -właśnie takim strażnikiem.”- podkreślił kardynał Nycz.
Parafia Świętej Rodziny w Ursusie została powołana 25 grudnia 1994 roku przez kardynała Józefa Glempa.W kościele Świętej Rodziny znajdują się m.in. relikwie św. Rity, św. Faustyny oraz św. Jana Pawła II.
IAR