Home / Wiadomości  / Jest zwycięzca wyścigu "Dookoła Mazowsza"

Jest zwycięzca wyścigu "Dookoła Mazowsza"

Szymon Sajnok z grupy CCC Sprandi Polkowice wygrał czterodniowy 61. kolarski wyścig „Dookoła Mazowsza”. Aktualny mistrz świata w torowej konkurencji omnium triumfował w prologu i na dwóch etapach.
W klasyfikacji generalnej o 8 sekund pokonał Czecha Aloisa Kankovsky’ego (Elkov-Author), a o 16 sekund innego Polaka Grzegorza Stępniaka (Wibatech Merx 7R). Sajnok jest bardzo wdzięczny zespołowym kolegom za pomoc, podkreśla też, że był to dla niego dobry sprawdzian przed rozpoczynającymi się 2 sierpnia torowymi mistrzostwami Europy w Glasgow.

Dyrektor imprezy Marcin Wasiołek jest zadowolony, że wyścig odbył się bez perturbacji i chwali Sajnoka za znakomitą postawę.

Ostatni, 3. etap – 168 kilometrów wokół Teresina – po finiszu z peletonu wygrał Kankovsky. Drugi był inny z Czechów, Richard Holec (Topforex-Lapierre), a trzeci Polak Adrian Banaszek (Voster Ats Team). Sajnok zajął szóste miejsce.