Dziewiętnastu diakonów archidiecezji warszawskiej przyjęło święcenia kapłańskie. Sakramentu udzielił im kard. Kazimierz Nycz, podczas uroczystej Mszy świętej w Bazylice św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.
Piętnastu wyświęconych kapłanów przygotowywało się do przyjęcia sakramentu w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, czterech w Archidiecezjalnym Seminarium Duchownym „Redemptoris Mater”.
Święcenia kapłańskie przyleli:
1. Tomasz Jan Barański z parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie, 28 lat. Przed rozpoczęciem formacji seminaryjnej studiował m.in. ratownictwo medyczne.
2. Artur Wawrzyniec Kaczyński z parafii NMP Królowej Pokoju w Banioszcze, 28 lat. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył studia licencjackie z matematyki na Uniwersytecie Warszawskim.
3. Michał Tomasz Kisiel z parafii św. Kazimierza w Warszawie, 30 lat. W 2013 roku uzyskał tytuł magistra ochrony środowiska na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
4. Maciej Kulesza, 26 lat. Przed seminarium studiował na Wydziale Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, stypendysta m.in. wydziału muzyki elektronicznej w Oure w Danii.
5. Grzegorz Lech Pakowski z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie, 31 lat. W toku międzywydziałowych indywidualnych studiów humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim uzyskał tytuł licencjata ze stosunków międzynarodowych, magistra prawa oraz filologii węgierskiej.
6. Markos Płoński z parafii św. Judy Tadeusza Apostoła w Warszawie, 25 lat. W czasie formacji seminaryjnej odbywał praktyki w parafiach na Żoliborzu, Ursynowie, Ochocie oraz w Piasecznie.
7. Łukasz Marek Ręczek z parafii Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim, 31 lat. Po maturze wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Po pierwszych ślubach zakonnych rozpoczął formację w seminarium w Obrze. W 2016 roku przeniósł się do seminarium warszawskiego.
8. Tomasz Remigiusz Różacki z parafii św. Pawła Apostoła w Elblągu, 25 lat. Formację rozpoczął w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej. Na czwartym roku przeniósł się do Warszawy, aby w przyszłości związać swoją posługę kapłańską z Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego
9. Marek Jacek Ruciński z parafii Niepokalanego Serca NMP w Woli Piskulinej, 27 lat. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył diecezjalne studium organistowskie w Tarnowie.
10. Augustyn Stanisław Sękowski z parafii św. Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie Dużym, 61 lat. Do seminarium wstąpił po śmierci żony. Święcenia kapłańskie przyjmie w tej samej archikatedrze, w której 38 lat temu zawarł sakramentalne małżeństwo.
11. Łukasz Starczewski z parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku, 31 lat. Przed rozpoczęciem formacji seminaryjnej ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz współpracował z włocławską edycją „Przewodnika Katolickiego”.
12. Marcin Wiśniewski z parafii św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, 43 lata. Studiował w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, którą ukończył z tytułem magistra inżyniera biotechnologii, a następnie obronił doktorat i habilitację z nauk weterynaryjnych.
13. Radosław Wołkowycki z parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie, 25 lat. W 2010 roku ukończył kurs lektorski prowadzony przez Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
14. Michał Wszeborowski z parafii Świętego Krzyża w Łomży, 32 lata. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył studia magisterskie na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
15. Andrzej Piotr Kunicki z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, 40 lat. Ukończył studia licencjackie i magisterskie z pedagogiki specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Przez kilka lat pracował, jako kierowca w Miejskich Zakładach Autobusowych.
oraz diakoni z Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” to:
1. Wojciech Tadeusz Burzyński z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu, 30 lat. Od 19 roku życia związany jest z Drogą Neokatechumenalną. W czasie formacji seminaryjnej odbył praktyki ewangelizacyjne m.in. w Niemczech, Włoszech, Izraelu oraz na Litwie.
2. Cezary Tomasz Graczyk z parafii św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy, 54 lata. Od 25 roku życia należy do Drogi Neokatechumenalnej. Ukończył studia na Wydziale Telekomunikacji i Elektrotechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy.
3. Luca Rossi, 35 lat. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył studia magisterskie z informatyki na uniwersytecie w Padwie. Przez półtora roku pomagał jako katechista wędrowny Drogi Neokatechumenalnej w Irlandii.
4. Krzysztof Dariusz Ważyński z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie, 45 lat. Od 14 roku życia związany ze wspólnotą Drogi Neokatechumenalnej. Z zawodu – informatyk, przed rozpoczęciem formacji seminaryjnej kierował działem informatyki w spółce budowlanej.
Krzysztof Jędrasik, archwwa.pl