Instytut Globalizacji wydaje kolejną, po „Historii zbawienia” książkę hiszpańskiego teologa Emiliano Jimenez Hernandeza pt. „Apokalipsa”
Być może, szczególnie obecnie czasy ostateczne kojarzą się nam z ogólnoludzką katastrofą, napełniającą nas niepokojem i lękiem. Nic bardziej mylnego. Apokalipsa jest przesłaniem nadziei i ostatecznym objawieniem, a także finałem historii zbawienia. Historia kończy się radosnym spotkaniem z Bogiem oraz triumfem wybranych nad prześladowcami.
„Apokalipsa jest przede wszystkim objawieniem dzisiejszego okresu historii. Daje nam światło do odkrycia intymnego, ukrytego znaczenia obecnej historii, która jawi się jako zawiła i pełna konfliktów. Nadzieja na ostateczny cel, do którego zbiegają się czasami poplątane ścieżki ludzkich losów, staje się mocnym oparciem dla teraźniejszości, w której przychodzi nam mierzyć się ze złem i trudem zachowania wierności Panu” – pisze autor.
To książka nad wyraz optymistyczna, która daje nadzieję i dodaje odwagi na trudne dni. W przystępny sposób odkrywa karty symboliki, którą chcielibyśmy zrozumieć, gdy świat zbliża się do swego kresu.
Emiliano Jimenez Hernandez (1941-2007) – jeden z najpopularniejszych autorów hiszpańskich, mających na koncie kilkadziesiąt książek, prezbiter, teolog, biblista. Studiował w seminarium diecezjalnym w Ávili gdzie, otrzymał święcenia kapłańskie. W Rzymie studiował teologię moralną w Akademii Alfonsjańskiej, gdzie w 1988 r. uzyskał doktorat z eklezjologii i teologii moralnej. Był także katechistą wędrownym: 5 lat posługiwał w Kostaryce, Panamie, Dominikanie, Szwajcarii i USA. Wykładał jako profesor w Wyższym Instytucie Studiów Teologicznych oraz na Wydziale Teologii Papieskiej i Cywilnej w Limie (Peru). Został także mianowany prorektorem Seminarium misyjnego Redemptoris Mater w tym kraju. Wykładał w Holandii, Niemczech, Japonii, Tajwanie i Australii.
Instytut Globalizacji jest prywatnym instytutem spraw publicznych założonym w 2006 r. Organizacja prowadzi projekty edukacyjne, ewangelizacyjne i wydawnicze. Główną misją jest wspieranie katechistów wędrownych i rodzin w misji. Instytut utrzymuje się wyłącznie z dobrowolnych wpłat i sprzedaży wydawanych przez siebie książek. W 2009 r. Instytut Globalizacji otrzymał Nagrodę Wolności Templetona w Waszyngtonie w dziedzinie „etyka i wartości”.
Książkę można zamawiać na stronie www.globalizacja.org