
Już niedługo wielkie kolędowe święto. Nadchodzi 32 edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.
To największy festiwal bożonarodzeniowych pieśni w Europie – mówi jego rzecznik Jarosław Ciszek.
– Zapraszamy solistów, duety, tercety, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry, schole parafialne, zespoły folklorystyczne – zachęca przedstawiciel Festiwalu.
Wszyscy jesteście absolutnie mile widziani – dodaje rzecznik .
Z jakich krajów pochodzą uczestnicy?
– Bardzo chętnie spotkamy się z wami podczas eliminacji, które w grudniu odbędą się na terenie całej Polski, a także na Ukrainie, Litwie oraz we Włoszech. Zwycięzcy eliminacji spotkają się na finale festiwalu w Będzinie -wyjaśnia.
Kiedy wielki finał?
Finał odbędzie się w dniach 15-18 stycznia. W jego ramach odbędą się przesłuchania finałowe oraz koncert galowy w reżyserii Dariusza Wiktorowicza. Rejestracja uczestników trwa do 28 listopada.
K.K.