Rekordowy budżet na edukację i sport w Dzielnicy Śródmieście. Łącznie na te cele przeznaczono 640 milionów złotych. Dziś w Liceum im. Stefana Batorego odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiono zmiany zachodzące w szkołach na terenie tej części Warszawy.
– W Śródmieściu mamy 82 placówki oświatowe, to jest druga co do wielkości pod tym względem ilość placówek w skali Warszawy. Są to placówki w dużej mierze stare, wymagające nieustających remontów, modernizacji. Nie budujemy nowych budynków szkolnych, staramy się uzupełniać infrastrukturę sportową, uzupełniać istniejące budynki, na przykład o instalacje fotowoltaiczne. Zwiększać również ich efektywność energetyczną – mówił burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens.
Jedną z inwestycji, które były realizowane, jest oddane do użytku boisko przy Liceum imienia Stefana Batorego. To jednak tylko część z szerszego zakresu prac prowadzonych w 100 – letniej placówce.
– To jest kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową i w ogóle obiekt liceum Batorego. Równolegle prowadząc nadal remonty wnętrz sal lekcyjnych, podłóg, takich bardzo potrzebnych rzeczy, pamiętamy o zapleczu sportowym. Tuż obok, za płotem Batorego, znajduje się nowa hala sportowa, w której można ćwiczyć dyscypliny halowe, ale kompleks boisk te możliwości znakomicie uzupełnia. Śródmieście jest doskonale skomunikowane, tutaj ludzie chętnie aplikują do szkół, tu chętnie ćwiczą, można w promieniu bardzo niewielu metrów rozejrzeć się i znaleźć kolejny obiekt, wyjdziemy stąd, możemy wpaść na Solec, na Torwar, poćwiczyć dyscypliny, jakie tylko sobie zamarzymy – wskazuje radna Warszawy, Agnieszka Gierzyńska – Kierwińska.
Dyrektor liceum imienia Stefana Batorego Barbara Kordas, wspomniała w swoim wystąpieniu o licznych sukcesach sportowych uczniów. Dodała jednocześnie, że przestrzeń oddana do użytku, będzie pomocna w dalszym rozwijaniu umiejętności.
– Nasz obiekt posiada w tej chwili dwa stanowiska do gry w piłkę nożną, dwa stanowiska do gry w tenisa, boisko do siatkówki, koszykówki i dwa boiska do badmintona. Mamy jeszcze dwa stoły do ping – ponga i kolejne dwa do szachów – wymieniła.
Zgodnie z zapowiedzią władz Śródmieścia, w ramach budżetu prowadzone będą kolejne inwestycje, które poprawią zarówno warunki do nauki jak i uprawiania aktywności fizycznej. Zdaniem uczestników dzisiejszej konferencji prasowej, inwestycja w młodzież jest najlepszą gwarancją rozwoju miasta i dzielnicy w przyszłości.
Artur Chmielewski