Twierdza Modlin to miejsce do zwiedzania na wiele godzin nie tylko z powodu jej wielkości. Nowy Dwór Mazowiecki to miejsce bardzo bogate historycznie. Jak podkreślił burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Sebastian Sosiński – warto inwestować w historię.
Podczas wyjazdowego Poranka z Radiem Warszawa w Twierdzy Modlin włodarz miasta dodał, że historia miasta jest trudna, ale i inspirująca.
– Problemem naszego miasta jest trochę to, że tej historii jest aż tak dużo. Oczywiście problemem w cudzysłowie, ponieważ Modlin Twierdza to jedno z osiedli Nowego Dworu Mazowieckiego, jest miejscem, w którym rozgrywały się istotne wydarzenia historyczne. Istotne z punktu widzenia nie tylko naszego kraju, ale również całej Europy – dodał Sebastian Sosiński.
Jak twierdzi burmistrz inwestowanie w historię Nowego Dworu Mazowieckiego to inwestowanie w mieszkańców.
– Warto jest inwestować w tę historię, z punktu widzenia włodarze miasta również dlatego, że w samym środku 250 hektarowej Twierdzy znajduje się osiedle zamieszkiwane przez blisko 5 tysięcy osób. Jest tutaj trochę pracy, związane jest to z tym, że historycznie był to obszar, który był obszarem zamkniętym, stacjonowało tutaj wojsko – wyjaśnia Sebastian Sosiński.
Korki, brak miejsc w żłobkach i przedszkolach, bark parkingów – to problemy miasta.
– My nowodworzanie jesteśmy świadkami dużego rozwoju naszego miasta, ale takiego rozwoju nierównomiernego. Po ostatnich latach jesteśmy w stanie zaobserwować wiele inwestycji o charakterze mieszkaniowym. Infrastruktura miejska nie była w stanie
ich dogonić. Moim celem jest zrównoważenie tego rozwoju i doprowadzenie do tego, aby usługi miejskie, które oczekują mieszkańcy, były dostępne dla tych wszystkich, którzy zamieszkali w naszym mieście – zaznacza burmistrz.
Główną atrakcją turystyczną Nowego Dworu Mazowieckiego jest Twierdza Modlin, która jest jedna z największych twierdz w Polsce.
Bernadeta Bajor
Materiał zrealizowano dzięki zatrudnieniu reportera oraz sprzętowi zakupionemu w ramach dofinansowania Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.