Zmiany w ruchu w związku z 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego
W najbliższych dniach w wielu miejscach w Warszawie planowane są różne uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak informuje Warszawski Transport Publiczny – organizowanie wydarzenia będą powodować zmiany w ruchu, parkowaniu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Utrudnienia będą widoczne od wtorku 30 lipca – mówi Tamara Boryczka z Zarządu Transportu Miejskiego.
– Od wtorku aż do piątku 2 sierpnia wyłączony jest przystanek Plac Piłsudskiego. W środę 31 lipca od godziny 17:00 do 24:00 wyłączone zostaną: Plac Krasińskich, ulica Miodowa na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Świętojerskiej. W czasie trwania uroczystości w Katedrze Polowej Wojska Polskiego oraz przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe – informuje Tamara Boryczka.
Czwartkowy Marsz Powstania Warszawskiego z Ronda Romana Dmowskiego również spowoduje zmiany w transporcie publicznym stolicy.
– W okolicach godziny „W” zostanie zablokowany przejazd przez Rondo Dmowskiego. Kursujące tamtą trasą autobusy i tramwaje pojadą objazdami. W czasie przejścia uczestników przez Aleje Jerozolimskie i Trakt Królewski także zaplanowane są liczne objazdy. Na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego będziemy prowadzić relację na żywo ze wszystkich utrudnień – dodaje Boryczka.
1 sierpnia od 14:00-19:00 zostanie uruchomiona linia tramwajowa „W” na trasie od Placu Narutowicza do Cmentarza Wolskiego. Planowane jest też zamknięcie ulic.
– Uruchomione zostaną linie autobusowe 912, 922, 944, 970 i 980, które będą dowoziły do warszawskich cmentarzy. 1 sierpnia w godzinach 17:00 – 24:00 z powodu organizacji koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki” zamknięte dla ruchu zostaną: pl. Piłsudskiego, pl. Małachowskiego, ulice: Wierzbowa, Focha, Królewska na odcinku od Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia – dodaje Tamara Boryczka.
Więcej o utrudnieniach na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego – KLIKNIJ.
Bernadeta Bajor
Materiał zrealizowano dzięki zatrudnieniu reportera oraz sprzętowi zakupionemu w ramach dofinansowania Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.