Sztuka seminaryjna – tygiel talentów
3 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko – Praskiej klerycy III roku zaprezentowali sztukę „I co teraz?”. Spektakl jest efektem długich przygotowań. Alumni przygotowali autorski scenariusz i opracowali swoje role pod kierunkiem Anny Kędziory.
Tradycja przygotowywania sztuki przez kleryków III roku sięga 20 lat.
– Ze względu na rozbudowaną akcję, mamy okazję wcielać się w różne role. Będę Smokiem Podwawelskim, który jest bogaczem posiadającym wszystko co zapragnie, odgrywam rolę ubogiego oraz przyjaciela głównego bohatera Feliksa. To bardzo duże wyzwanie ale i doskonała, pouczająca zabawa – mówi kleryk Ireneusz Zawadzki.
Scenariusz stanowi opowieść o drodze do szczęścia. Stanowi metaforę współczesnego świata. Młody mężczyzna zmęczony codziennością postanawia odkryć czego mu brakuje. Całość stanowi efekt długich przygotowań. Klerycy zadbali zarówno o sposób odegrania ról, scenografię oraz dodatkową oprawę wizualną oraz dźwiękową.
– Seminarium jest miejscem do rozwoju naszej wiary i wiedzy ale nie zaniedbujemy też talentów. Nie wszyscy przyszli tu od razu po maturze, część z nas ma doświadczenie z różnych zawodów, niektórzy ukończyli studia na innych kierunkach. Każdy stara się dawać coś od siebie i w ten sposób uzupełniamy się również w ramach sztuki – podkreśla kleryk Marek Dąbrowski.
Kolejna szansa na zobaczenie sztuki seminaryjnej we wtorek 5 grudnia o 18:30 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko – Praskiej. Wstęp na spektakle jest wolny. Po każdym z wydarzeń klerycy zbierają dobrowolne datki, które zostaną przeznaczone na organizację wyjazdu za granicę.
Cykl wydarzeń otrzymał patronat honorowy biskupa Romualda Kamińskiego, biskupa Jacka Grzybowskiego i biskupa Kazimierza Romaniuka.
Sztuka jest pod patronatem Radia Warszawa.
Tekst i zdjęcia Artur Chmielewski