„To pokuta za ciężki grzech aborcji” – powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba. W niedzielę, 12 grudnia, w kilkunastu polskich miastach odbędą się Pokutne Procesje Różańcowe za Polskę, zwana „Różaniec za życiem”.
Data wydarzenia nie jest przypadkowa: tego dnia przypada wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, szczególnej opiekunki życia nienarodzonego.
– „Różaniec za życiem” to taka inicjatywa, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem aborcji, który wciąz istnieje. Występuje zarówno w Polsce, jak i w innych krajach na świecie. Dziś aborcję, czyli de facto zabijanie dzieci nienarodzonych nazywa się „prawem człowieka”, „prawem kobiet”, różne dziwne nazwy pojawiają się w przestrzeni publicznej i my, jako katolicy, mamy obowiązek pokazywać, że aborcja jest po pierwsze grzechem ciężkim, a po drugie po prostu odebraniem ludzkiego życia – mówi prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.
Ze względu na warunki pogodowe uczestniczenie w procesji na zewnątrz dla wielu osób może okazać się niewykonalne, dlatego zamiast procesji warto połączyć się duchowo w modlitwie Różańcem św. przed Najświętszym Sakramentem.
– Aby wyrazić nasz sprzeciw przed dokonywaniem aborcji organizujemy 12 grudnia pokutne procesje różańcowe w Polsce. Będziemy modlić się na różańcu i wynagradzać, pokutować za grzechy przeciwko życiu. Będziemy po prostu odmawiać różaniec za życiem. Tę inicjatywę wprowadzamy w kilkunastu miastach w Polsce, te główne wydarzenie odbędzie się natomiast w Warszawie. Msza Święta o godz. 12.30 odprawiona zostanie w katedrze warszawsko-praskiej, natomiast o godz. 14 ruszymy procesją, spod pomnika ks. Ignacego Skorupki – dodaje.
Organizatorami procesji są wierni Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego, a wśród nich osoby przewodzące wielu wspólnotom, organizacjom, inicjatywom, stowarzyszeniom i fundacjom działającym w ramach Kościoła oraz w łączności z Kościołem Katolickim. Na stronie internetowej rozanieczazyciem.pl znajdują się materiały do pobrania: plakat wydarzenia, wzór listu z prośbą do proboszcza i Litania Narodu Polskiego.
Karolina Stachacz-Bartosik