Dotacje dla Warszawiaków na działania lokalne

Dotacje w ramach programu „Inicjatywy Sąsiedzkie” – dla Warszawiaków, którzy chcą działać na rzecz społeczności lokalnych.
Wnioski uczestnictwa można składać przez stronę internetową. Projekt finansowany z budżetu m.st. Warszawy będzie realizowany do 2023 roku, we współpracy z Fundacją Stocznia. Pierwszy nabór kończy się w sierpniu.
– Ze wsparcia mogą skorzystać grupy nieformalne, przede wszystkim takie, które nie mają doświadczenia w realizowaniu większych projektów. Po uzyskaniu zgody od opiekunów prawnych w programie mogą także uczestniczyć osoby niepełnoletnie – mówi Marzena Wojewódzka z Urzędu m.st. Warszawy.
W przygotowaniu wniosku, przeprowadzeniu działania oraz rozliczeniu projektu mieszkańców wspierać będą doświadczeni członkowie zespołu Fundacji Stocznia, opiekujący się zespołami z poszczególnych dzielnic Warszawy. Wysokość dotacji to 500 lub 2000 zł.
Wyniki pierwszego naboru zostaną ogłoszone na początku września. Projekty będą mogły być realizowane od momentu uzyskania informacji o przyznaniu wsparcia.
Więcej informacji TUTAJ.
Jakub Panak