„Spotkaliśmy Jezusa, więc głośmy” to hasło tegorocznego 95. Światowego Dnia Misyjnego i następującego po nim Tygodnia Misyjnego. Jest to czas okazywania solidarności misyjnej w Kościele Powszechnym oraz troski o tych, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości Boga. Światowy Dzień Misyjny był obchodzony w przedostatnią niedzielę października – rozpoczął Tydzień Misyjny, podczas którego Kościół modli się w intencji misji i misjonarzy.
– Po raz 95. w Kościele przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Ojciec Święty Franciszek daje nam zadanie – abyśmy przypatrzyli się, co znaczy spotkać Jezusa i jakie są tego konsekwencje. W swoim orędziu Papież Franciszek przypomina o tym, że nie ma ludzi wykluczonych z przepowiadania, wszyscy jesteśmy powołani do tego, by głosić Ewangelię. Kościół powołany jest do tego, by ewangelizować. Im bardziej kochasz, tym bardziej chcesz o tym mówić – mówi dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, ks. dr Maciej Będziński.
Jak dodaje, niedziela misyjna jest zachętą do tego, aby dzielić się Ewangelią z tymi, którzy są wśród nas.
Jest to szczególny dzień, kiedy ludzie modlą się, ofiarowują cierpienie, przekazują drobną ofiarę na Papieskie Dzieła Misyjne – podkreśla członek Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Szymon Stułkowski.
– Najważniejsze to dobrze przygotować tę liturgię, zaprosić ludzi do modlitwy w intencji rozkrzewienia wiary. Dla mnie bardzo ważne jest to, żeby wtedy palił się Paschał. Żebyśmy mogli sobie przypomnieć, że na mocy Chrztu Świętego wszyscy jesteśmy zaproszeni i powołani do dzielenia się wiarą. Musimy mówić o tym, że spotkaliśmy Jezusa i dlatego Go głosimy.
Od niedzieli trwa Tydzień Misyjny w Kościele Powszechnym.
Jakub Panak