Home / Wiadomości  / Legia jedzie do Krakowa

Legia jedzie do Krakowa

Legia Warszawa powalczy w niedzielę o kolejne punkty w Ekstraklasie. Tym razem podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków.

W ostatniej kolejce Legia wygrała w Poznaniu z Lechem 1:0, natomiast krakowski zespół uległ Piastowi Gliwice 4:0. Mimo wysokiej porażki, Wisła Kraków jest nadal najlepiej punktującą drużyną w Ekstraklasie w tym roku.

Ostatni mecz wysoko przegrali, ale jak się popatrzy na to, jak ten mecz wyglądał to ten wynik nie odzwierciedla do końca tego, co Wisła prezentowała. Nawet popełniając bardzo proste błędy przy bramkach, w pozostałej części tego spotkania przypominali drużynę, która zachwycała – powiedział trener Legii, Aleksandar Vuković.

Sytuacja kadrowa Legii jest gorsza niż przed meczem z Lechem. Do kontuzjowanych: Novikovasa, Rosołka i Cierzniaka dołączyli kolejni zawodnicy. Jose Kante może nie zagrać nie tylko w niedzielnym spotkaniu, ale istnieje ryzyko, że będzie musiał pauzować przez kolejne dwa mecze. Z kolei William Remy, który szykowany był do wyjścia w pierwszym składzie w meczu Wisłą, doznał kontuzji na wczorajszym treningu i czeka go ponad miesięczna przerwa. Na kilka dni wypadł też Bartosz Slisz.

Trochę problemów mamy i to też jest coś, co musimy brać pod uwagę w momencie, kiedy dużo mówi się o jakiejś autostradzie do mistrzostwa. (…) przed nami bardzo daleka droga – zwracał uwagę trener Vuković.

Początek meczu w niedzielę o godzinie 17:30.