
Organizacja wspierająca misjonarzy „MIVA Polska”, zachęca do pomocy w zakupie środków transportu na misje. Akcja prowadzona jest w ramach Tygodnia świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.
Od 23 do 30 lipca, oprócz prowadzonej w całym kraju zbiórki na zakup pojazdów na misje, błogosławieństwa kierowców i środków transportu, księża i specjaliści będą przypominać o zasadach bezpieczeństwa na drodze. „Akcja świętego Krzysztofa” polega na wsparciu jednym groszem jednego kilometra jazdy misjonarzy – mówi dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki.
W ramach Tygodnia świętego Krzysztofa, o bezpiecznej jeździe będzie opowiadał także motocyklista – Jacek Czachor.
Samochody, motocykle i rowery zakupione z datków w Polsce pomagają księżom i siostrom zakonnym dojechać do najbardziej odległych rejonów misji. Zwykle duchowni muszą docierac do wiosek po piaszczystych lub górskich drogach. Pojazdy służą także lokalnym społecznościom. Dowozi się nimi dzieci do szkół i chorych do szpitali.
W ciągu 17 lat działalności MIVA Polska dzięki pomocy polskich kierowców zakupiła na potrzeby misjonarzy blisko 500 samochodów, 109 motocykli i 12 ambulansów. Dofinansowano także zakupy łodzi, skuterów śnieżnych i koni.
IAR